A LİFE GROUP

İŞ GELİŞTİRME DANIŞMANLIĞI

İş Geliştirme Danışmanlığı

A LIFE GROUP özellikle iş geliştirme danışmanlık hizmetlerini ve diğer faaliyetlerini, Arap ve Afrika ülkelerdeki temsilciliklerimiz, Yönetim Kurulu üyelerinin ve yakın çevrelerinin Arap ve Afrika ülkelerindeki kurumsal, özel ve ticari ilişkileri ile gerçekleştirmektedir.

Türkiye' deki Şirketlerin, projelerin, ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı ve pazarlanması, ayrıca öncelikle önemli Kamu ve kurumlarımızın desteklediği ve alanında Türkiye’yi tanıtan tek dergi BURASI TÜRKİYE Dergisinde ki reklamlarla ve tanıtımlarla da sağlanmaktadır.

İş geliştirme alanında kurumlara ve şirketlere aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz;

 • Yurt içi ve dışı projelerde ortaklık - İş birliği
 • Dış ticaret, Ürün pazarlama
 • Distribütörlük - Temsilcilik – Birim Açılması
 • Alt yüklenici
 • Danışmanlık hizmetine esas herhangi bir ücret talep etmeden, iş ve proje geliştirmek amaçlı ilgi alanımızdaki ülkelerin yetkili makam ve kuruluşlarına da ziyaretler düzenleyerek toplantılar yapılmasını sağlamaktayız. Danışmanlık hizmetlerinin bedelini, iş geliştirmesi veya talep edilen ticari modelin anlaşması yapılmadan önce Ek sözleşme ile belirlemekteyiz.

  Image
  Image

  Yurt İçi ve Dışı Projelerde Ortaklık - İş Birliği
  (Joint Venture)  A LIFE GROUP girişimcilerin, uluslararası alanda ortaklık/işbirliğinin yarattığı fırsatları ve amaçları konusunda anlaşmaya varmalarını sağlamaktadır.

  Üretim, pazarlama, ürün geliştirme, hizmet paylaşımı, proje çalışmaları gibi çeşitli alanlarda İşbirliği veya ortaklık yapmak isteyen şirketler için talep edilen veya tespit edilen ülkelerdeki yatırımcı şirketler bulunmaktadır.

  Tarafların, kârlı ve başarılı bir ortaklıktan ne beklendiğinin, yani hedeflerin tanımlanması, işbirliği modelinin nasıl çalışacağı, pazarda ne şekilde yer alınacağı belirlenir. Bu sayede erişilebilir ve gerçekçi hedefler doğrultusunda başarılı ve kârlı bir ortaklığın tanımı ve analizi yapılarak tarafların anlaşma yapması sağlanmaktadır.

  Dış Ticaret Ürün Pazarlama

  Firmamız, Arap ve Afrika ülkelerdeki yerleşik konumumuzun kazandırmış olduğu güçlü ikili ilişkilerimiz, çevremiz, uzman ekibimiz, dış ticaret ürün pazarlanmasında profesyonel hizmetler sağlamaktadır.

  Bahse konu ülkelerde, Kamu kurum kuruluşlar ile söz sahibi orta ve büyük ölçekli firmalarla bağlantıların sağlanması, toplantıların düzenlenmesi, gibi çok yönlü girişimlerde bulunulmaktadır.

  Yürümekte olan projelerin takibinin yanı sıra piyasa araştırması halinde olup, yeni fırsatları değerlendirmek ve yeni iş imkânları ortaya koymak için çalışmalar yapar.

  Image
  Image

  Distribütörlük, Temsilcilik ve Birim Açılması  A LIFE GROUP Arap ve Afrika ülkelerinde, yurtdışında hâlihazırda faaliyet gösteren veya açılacak olan yurtdışı birimler (şirket, mağaza, depo, şube, daimi stant ve showroom) için hizmet sunmaktadır.

  Bu doğrultuda, A LIFE GROUP Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlere aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır;

 • Yurtdışında kendi unvan ve markasıyla satış yapmak amacıyla yurtdışında birim açılmasını sağlamak
 • Yurtdışında mal ticaretine aracılık yapmak amacıyla yurtdışı birim açılmasını sağlamak.
 • Bir şirketin veya sektörel dış ticaret şirketinin yurtdışındaki bir firmaya Distribütörlük, Temsilcilik, Bayilik, Acentelik, tek satıcılık hakkı vermesini sağlamak.
 • Alt Yükleyici
  ( Sub-Contructing )

  Arap ve Afrika ülkelerinde Ana Yükleniciler için işin bir kısmını gerçekleştirecek projelere; Uluslararası tecrübesi olan, yine uluslararası boyuttaki projelerde üst seviye ana yüklenicilerle ve dünyaca ünlü kontrollük firmalarıyla çalışmış ve bu işleri başarıyla tamamlamış, çalıştırdığı ekiplerin ana yüklenici firmaya hiçbir problemini yansıtmayan, yaptığı işlere ayrıldıktan sonra da garanti verebilen, finansman olarak güçlü; imalatçı ekip, her türlü malzeme, makina ve ekipmanın, yüklenici firmanın iş programına uygun olarak problem yaratmadan teminini sağlayabilen şirketlere Alt Yüklenici fırsatları sunulmaktadır.

  Image